sadsad x
asdasd

Akıllı Saat Nasıl Şarj Edilir?

01 Mart 2022

Akıllı Saat Nasıl Şarj Edilir?

Son dönemlerde akıllı saatlere olan ilgi büyük ölçüde arttı. Giyilebilir teknolojinin getirdiği onlarca önemli avantaj birçok kişi tarafından da büyük bir zevkle kullanılıyor. Akıllı saatlerle ilgili birçok merak edilen detay bulunurken, saati temin edenler ‘’Akıllı saat nasıl şarj edilir ?’’ sorusunun cevabını araştırıyor. Akıllı saatler tıpkı telefonlar ve bilgisayarlar gibi enerjiyle çalışmaktadır. Her saat modelinde farklı enerji çeşitleri bulunabiliyorken genellikle kablolu şarjlar kullanılmaktadır. Bazı saat modellerinin de pilli çalıştığını söylemekte fayda var. Peki, akıllı saatler nasıl şarj edilir? İlk olarak temin ettiğiniz akıllı saatin pilli mi, bataryamı olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Saatinizin kabloyla şarj oluyorsa, kutusundan kablonun da çıkacağını unutmayın. Ayrıca pilli saat temin ettiyseniz, kutunun içerisinde yedek piller de bulunabilmektedir. Saatinizin pilli olduğunu varsayarsak, pili saatin arka kısmındaki bölmelere takmanız gerekiyor. Bu şekilde saatiniz çalışır. Şarjlı pil temin etmek ve onu şarj ederek saatinizle kullanmanız sizlere maddi tasarruf sağlayabilir. Saatinizin bataryalı olduğunu varsayarsak, telefonu şarj eder gibi kabloyu saatinizin soket kısmına takarak şarj edebilirsiniz.

akıllı saat şarj etme

Akıllı Saat Şarj Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Akıllı saatinizi şarj ederken bazı detaylara dikkat etmeniz, saatinizin enerjisini uzun süreli ve sağlıklı kullanabilmenize olanak sağlayabilir. Oldukça basit ve hızlı birkaç işlem sizlere yıllar boyunca kullanım garantisini verebilir. Saatinizi gerekli şekilde şarj etmediğiniz durumda ömrünü kısaltabilir, fonksiyonel işlevselliğini yitirebilirsiniz. Akıllı saati şarj ederken şu kriterlere mutlaka dikkat etmelisiniz:

Batarya Tamamen Bitmeden Şarj Edin

Tüm akıllı cihazlarda olduğu gibi saatinizin de bataryasının boşalmasını yani kapanmasını beklemeden şarj etmekte fayda var. Bunun sebebi ise lityum iyon pillerin ömrü, sürekli olarak kapanıp açılmasından kısalmaktadır. Her gün sıfıra kadar indirdiğiniz bataryayı şarj ettikten sonra tekrar kullanımda ömrü kısalmaktadır. Şarjınızın yüzde 20’nin altına düşmesi halinde şarja takmakta fayda var.

Şarj Süresi

Akşamdan saati şarja takıp, sabah da saati şarjdan çıkartmak yapılacak en büyük hatalardan birisi olmalı. Bataryaların veya pillerin uzun süreli olarak enerjiye maruz kalmaları olumsuz sonuçları doğurabilmektedir. Bundan kaynaklı olarak bataryanızın yüzde 100’e varması durumunda hızla şarjdan çıkartabilirsiniz. Bu sayede bataryanızın ömrünü kısaltmazsınız. Aynı işlemleri telefonunuzun içinde gerçekleştirebileceğini unutmamakta fayda var.

Orijinal Şarj Aleti ve Batarya Kullanımı

Saatinizin yanında gelen batarya / pili kullanırken mutlaka şarj aletinizde orijinal olmalı. Sahte şarj aletleri ve piller saatinizin ömrünü kısaltabildiği gibi tam donanımlı verim almanızın da önüne geçmektedir. Orijinal ürünlerin bozulası veya kaybolması halinde saatinizin markasının servisinde şarj kablo satın alabilirsiniz.

World Axess Bonus Maximum Card Finans Advantage Visa Master Card
Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.