sadsad x
asdasd

Akıllı Saat Kaç Saatte Şarj Olur?

10 Ocak 2022

Akıllı Saat Kaç Saatte Şarj Olur?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte analog saatler yavaş, yavaş yerlerini akıllı saatlere bırakmaya başladı. Akıllı saatler dijital dünyanın en önemli aksesuarları arasında yer almaya başladı. Ancak akıllı saatlerin avantajları bazı noktalarda dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan ilki de akıllı saatlerin şarj sorunudur. Peki, akıllı saat kaç saatte şarj olur ?

Akıllı saatler sosyal medya platformlarını eşleştirmeniz halinde bildirimleri sizlerle paylaşılması, kalp ritmi, GPS özelliği ve birçok özellikle günlük yaşantılarımızı kolaylaştırmaktadır. Saatin tüm bu işlemleri eksiksiz olarak gerçekleştirebilmesi içinse enerjiye ihtiyacı bulunmaktadır. Akıllı saatlerin enerjileri ise bataryadan yani elektrikten gelmektedir. Bundan kaynaklı olarak günlük yaşantınızda saatinizi şarj etmeniz gerekmektedir.

akıllı saat şarj süreleriAkıllı saatlerin fişe bağlı olarak kullanılabilmesinin önüne geçmek için global markalar güncel teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmaya çalışıyor. Günümüzdeki akıllı kol saatlerinin şarj hızları oldukça değişkendir. Markadan ve modele göre oldukça farklılık gösteren şarj süreleri ortalama olarak 30 dakika ila 120 dakika arasında değişmektedir.

Akıllı Saat Şarj Süreleri Ne Kadar?

Piyasada bulunan birçok akıllı saatin şarj süreleri değişkendir. Daha az kaliteli olan saatlerin ortalama olarak 15 ila 17 saat arasında şarja ihtiyaç duymadan çalışabilmektedir. Ancak üst segmentlerdeki kaliteli ve köklü markaların saatleri 48 saatte kadar şarj ihtiyacı duymadan çalışabilmektedir. Telefonların da en büyük sorunu olan batarya, saatlere de eklenince kullanıcının günlük konforunu oldukça düşürüyor. Bu yüzden güvenilir ve köklü markaların modellerini tercih etmek her zaman fayda sağlayacaktır.

Akıllı Saatlerin En Önemli Özellikleri

Akıllı saatler bir nevi daha küçük telefonlara dönüşmüş durumda. Bundan kaynaklı olarak akıllı saatlere uygulamalar yükleyebilir, günlük planlamalar yapabilir hatta oyun dahi oynayabilirsiniz. ‘’Akıllı saat kaç saatte şarj olur?’’ sorusunun yanı sıra akıllı saatlerin en önemli özellikleri ve avantajlı uygulamalarını şu şekilde listelemek mümkündür:

-        Stocart

Akıllı saatlerin en önemli özelliklerinden birisi de sadakat programlarıyla entegrasyon imkanı sağlayan Stocart uygulamasıdır. Kolunuzda taşıdığınız saat sayesinde hediye kartlar, barkod ve ödeme kartlarınızın verisini bünyesinde barındırıyor. Yani saatiniz kolunuzdayken kredi kartlarınızı yanınızda taşımınıza gerek kalmıyor.

-        Google Keep

Google Keep sayesinde kayıtlar yapabilirsiniz. ‘’Ok’’ demeniz halinde akıllı saatiniz söyleyeceğiniz her cümleyi daha sonra dinlemeniz için kayıt altına alacaktır.

-        Spotify

Müzik dinlemeyi sevenlerdenseniz, akıllı saatinize Spotify yükleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Spotify sayesinde akıllı telefonunuz ve kulaklığınızı entegre edebilir, telefonunuzu hiç kullanmadan doyasıya müzik dinleyebilirsiniz.

Sizlerde en kaliteli ve yüksek özellikle akıllı saat modellerine ulaşmak için hizlisaat.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Onlarca farklı akıllı saat modeliyle her bütçeye uygun seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

 

World Axess Bonus Maximum Card Finans Advantage Visa Master Card
Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.