sadsad x
asdasd

Saat Camı Parlatma Nasıl Yapılır?

01 Mart 2022

Saat Camı Parlatma Nasıl Yapılır?

Saat camı parlatma işlemi birçok saat sever tarafından düzenli rutinlerle gerçekleştirilen bir temizleme işlemidir. Saatler günlük gün ışığına, toza ve kirle oldukça temas halindedirler. Belirli bir süre boyunca herhangi bir sorun olmasa da uzun süreler boyunca bunlara maruz kalırsalar, parlaklıklarını yitirebilir. Bu durumda da pek hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Saat camları üretildikleri ham maddeye nazaran dayanıklılık seviyesi değişebilmektedir. Çiziklere karşı korunabilen camlar olduğu gibi bazı camlar da koruma sağlayamamaktadır. Bundan kaynaklı olarak saat temini sırasında mineral cam gibi oldukça dayanıklı ve zor kirlenen camları alabilirsiniz.

Organik saat camlarına bakıldığında ise çizilmeye karşı son derece hassastırlar. En ufak darbelerde dahi kol saatinizin camının çizilmesine sebep olabilmektedir. Bu tarz durumlarda ilk olarak yapılması gerekenler herhangi bir darbe almaya müsait olan ortamlarda kol saatinizi çıkartmak ve dikkatlice davranmak olacaktır. Aksi halde sizleri pek mutlu etmeyen durumlarla karşı karşıya kalmanız içtendir.

Saat camı parlatma işlemleri mutlaka bir uzman tarafından gerçekleştirilmelidir. Cam parlatma sanıldığı kadar basit bir işlem olmayabilir. Bezle silinmesinden ziyade çok daha farklı işlemlere ihtiyaç olabilmektedir.

Michael Kors MK2748 Kadın Kol SaatiSaat Camı Parlatma İşlemini Kimler Yapar?

Saat camı parlatma işlemlerini saatinizin teknik servisinde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca saat parlatma işlemleri garanti kapsamındadır herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Teknik servisteki uzmanlar gerekli işlemleri yerine getirerek, temizliği yapabilir.

Evde kendi başınıza saat parlatma işlemini yapmak ne kadar mümkün olmasa da bir noktaya kadar saatinizi temizleyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için saatlere özel olarak üretilen bezlerden temin etmeniz gerekir. Bezler aracılığıyla saatinizi belirli bir temizlik oranına getirebilirsiniz. Ancak teknik serviste olduğu kadar temiz olmayacaktır.

Michael Kors MK2748 Kadın Kol Saati ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

Saat Camı Parlatma İşlemi Önemli Midir?

Saat camı parlatma işlemleri birçok noktada önemlidir ve düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Saatinizin tam verimli kullanmak, hoş bir görüntü yaratmak ve fonksiyonellerinden faydalanmak için parlata işlemlerinin yapılması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Elbette ki herhangi bir şartın olmadığını ve  saat sahibinin istediğine göre şekillendiği söylenebilir.

Fossil ES4571 Kadın Kol SaatiKirlenmeyen ve Çizilmeye Saat Camları

Piyasada onlarca farklı saat cam tipleri bulunmaktadır. Her cam tipi farklı özelliklere sahip olmasının yanı sıra dayanıklı ve çiziğe karşı güçlü olan camlarda bulunmaktadır. Bunlardan ilki mineral camdır. Mineral cam zor kirlenir, zor eskir ve zor çizilir. Saat temininiz sırasında cam özelliğinde mineral detayın olduğuna dikkat etmek sizlere uzun süreli fayda sağlayabilir.

 

Fossil ES4571 Kadın Kol Saati ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

World Axess Bonus Maximum Card Finans Advantage Visa Master Card
Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.