sadsad x
asdasd

Saat Camı Değiştirme Nasıl Yapılır?

01 Mart 2022

Saat Camı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Saat camı değiştirme işlemleri günümüzde birçok saat sever tarafından sıklıkla yapılan işlemlerdir. Bilindiği üzere kol saatleri darbelere, çiziklere ve çatlamalara çok müsait durumdadırlar. Günlük rutinlerinizi gerçekleştirdiğiniz anda masaya veya kapıya çarpması olasıdır. Bu durumlarda saat camı her ne kadar üst düzey bir dayanıklılığa sahip olsa da kırılmalar, çatlamalar ve çiziklerin oluşması oldukça mümkündür.

Saat camı değiştirme işlemleri de genellikle camın kırılması veya çatlaması durumunda gerçekleştirilmektedir. Alanın profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken işlemlerden birisi olduğunu unutmamakta fayda var. Herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Peki, saat camları nasıl değiştirilir?

İlk olarak değiştirilecek olan saat camı, kasadan ayrılır. Camın kasadan ayrılması sonrasında yeni takılacak olan cam temizlenir. Çeşitli makinelerin yardımıyla yeni cam, kasaya oturtulur. Sonrasında ise ısı ve yapıştırıcı destekleriyle kasaya sabitlenmektedir. İşlemler sonrasında lastikler yardımıyla etrafı sarılır ve kasaya sıklaştırılır. Elbette ki bu işlemlerin analog saat tiplerin uygulandığını hatırlatmakta fayda var. Dijital saatlerde çok daha farklı işlemler gerçekleştirilmektedir.

Bazı durumlarda saat camının patlaması belirli bölgelerinde cam parçalarının kasanın içine veya dışına düşmesi de mümkündür. Bu tarz durumlarda akrep ve yelkovana zarar verilmemesi için alanında uzman birisine saat teslim edilmelidir.

Dijital Saatlerde Cam Değiştirme

Tommy Hilfiger TH1791273 Erkek Kol SaatiDijital ve akıllı saatlerin cam sistemleriyle analog saatlerin cam sistemleri aynı değildir. Analog saatlerde çok daha ‘ilkel’ değiştirme yöntemleri bulunmaktadır. Dijital ve akıllı saatler yapıları gereği daha farklı ham maddelerden üretilmektedir. Özellikle dokunmatik saat cam değişimi işlemleri değişebilir.  Bundan kaynaklı olarak da değiştirme işlemlerinde farklılık görülebilir ancak temel olarak aynı işlemler gerçekleştirilmektedir.

 

Tommy Hilfiger TH1791273 Erkek Kol Saati ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

 

 

Saat Camını Evde Değiştirebilir Miyim?Daniel Wellington DW00100245 Kadın Kol Saati

Saat camları evde değiştirilmeye müsait yapılarda değildir. İç mekanizmaya ve kasaya oldukça yakın olmalarından kaynaklı yapılacak ufak bir hata saatin çöp olmasına sebep olabilir. Bu tarz durumlarda mutlaka markanın teknik servisine saat gönderilmeli ve alanında uzman kişiler gereklikleri yerine getirmelidir. Keza kol saati cam değiştirme işlemlerinde kullanılan çeşitli aparatlar ve makineler evde bulunması zordur.

 

Daniel Wellington DW00100245 Kadın Kol Saati ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

 

Hangi Durumlarda Saat Camı Değiştirilir?

Saat camı değiştirme durumları genellikle çatlak ve kırıklarda yapılmaktadır. Bunların yanı sıra saat camının eskimesi çizilmesi, kirlenmesi ve buna benzer durumlarda da değişim işlemleri gerçekleşebilmektedir. Ayrıca günümüzde farklı cam çeşitleri ortaya çıkmasından kaynaklı herhangi bir çatlak ve kırık bulunmuyorken bile görsel tasarım için de değiştirilebilmektedir.

Saat Camı Değiştirme Garanti Kapsamında Mıdır?

Saat camı değiştirme işlemleri temel olarak garanti kapsamında olabilmektedir. Bu hususta dikkat edilmesi gereken detay kullanıcıdan kaynaklı bir cam arızasını oluşup olmadığıyla alakalıdır. Eğer ki günlük hayatınızda saat camına darbeye bağlı zarar verdiyseniz, garanti kapsamında olmayacaktır. Saat camı herhangi bir darbe görmemiş ve üretime bağlı olarak görülen bir problem bulunuyorsa değişim, garanti kapsamı altındadır ve herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

World Axess Bonus Maximum Card Finans Advantage Visa Master Card
Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.