sadsad x
asdasd

Akıllı Saat Ömrü Ne Kadardır?

21 Şubat 2022

Akıllı Saat Ömrü Ne Kadardır?

Teknolojinin gelişimi ile birlikte kol saatlerin kullanım alanları da oldukça gelişmiş ve değişmiştir. Bu değişime en büyük örnek ise akıllı saatlerdir. Akıllı saatlerin kullanım mantığı telefona bağlanarak işlevsel olmasıdır. Bu bağlamda akıllı telefonların birçok işlevini kol saati ile çözmenin mümkün olduğu bu teknoloji de kol saatinden arama yapmak veya arama kabul etmek gibi ileri teknolojiler de bulunmaktadır. Son üretilen bazı kol saatlerinde ise oyun dahi oynamayabilmek mümkün hale gelmektedir.

Akıllı telefonlar ile uyumluluk gösteren ve kablosuz bir şekilde bağlantı kurulan bu saatlerde kullanım ömrü değişkenlikler göstermektedir. Saatin kullanım ömrünü belirleyen faktörler arasında en önemli detay ise bakımdır. Saat için gerekli olan periyodik bakım ve onarım işlemlerinin yapılmaması halinde, akıllı saatin kısa sürede ömrünü tamamlaması söz konusu olabilmektedir. 2,5 – 3 yıl aralığında ortalama ömür biçilen akıllı saatler kullanıma bağlı olarak 5 yıla kadar çıkabilmekte veya yanlış kullanım ile kısa sürede bozulmalara neden olabilmektedir.

Akıllı Saatler Hangi Malzemelerde Üretilmektedir?

Akıllı saatlerin yapımında kullanılan malzemeler, diğer kol saatlerinde çok farklı olmamakla birlikte belirgin farkın ekranda ortaya çıktığı söylenebilir. Normal kol saatlerinden farklı olarak dijital bir ekrana sahip olan bu saatler analog veya dijital saat tiplerinden farklı bir alanda değerlendirilmelidir. Nano teknolojik malzemelerden üretilen ekran bölmesi dışından gövdesinde metal veya silikon kullanımı olabilen bu saatlerde en büyük çeşitlilik ise kordonlarındadır.

Kol saatlerinde bilek ile saatin bağlantısı sağlayan işlevsel bölüm kordondur. Kordonun kalitesi ise saatin genel kalitesini ortaya koymaktadır. Akıllı saatlerin kordon yapıları normal saatlere oranla daha dayanıklı olmaktadır. Akıllı saatler, normal saatlere göre daha ağır yapıya sahip olduklarından kordonların daha dayanıklı malzemelerden üretilmesi söz konusudur. Bu malzemeler ise deri, metal ve silikon şeklinde olabilmektedir.

Akıllı Saatlerin Fiyatları Nelerdir?

Akıllı saatlerde fiyat skalası oldukça geniştir. Bu saatlerin birbirinden farklı çok sayıda modeli olmakla birlikte, modeller arasındaki özellikler çok farklı olabilmektedir. Bazı akıllı saatlerde arama, hesap yapma, not tutma gibi özellikle olmakla birlikte; bazı saatlerde ise müzik dinleme, ses kaydı yapma, oyun yapma gibi özelliklerde bulunmaktadır. Tüm bu özellikler arasındaki belirgin farklardan oluşan kalite ise fiyatların değişkenlikler göstermesine sebebiyet vermektedir.

World Axess Bonus Maximum Card Finans Advantage Visa Master Card
Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.