Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Tourbillon Nedir?
01.03.2022

Tourbillon Nedir?

Tourbillon Nedir?

Saatin günümüze kadar gelişen süreçlerden onlarca farklı mekanizma ve sistem denenmiştir. Bunlardan birisi de Tourbillon olarak kayıtlarda yer almıştır. Temel olarak tourbillon denge çarkını sağlayan ve saatin kasasına dahil edilebilecek kadar küçük bir ekipmandır. Geçmişte saat ustalığının en güzel örneklerinden birisiydi. Zaman işleyişi noktasında da kritik olarak görülmekteydi. Günümüzde kullandığımız analog, dijital ve akıllı saatlerde ise böyle bir ekipmana ihtiyaç yoktur.

Tourbillon teme olarak yerçekiminin, kol saatleri üzerinde bulunan etkileri, saatin mekaniğindeki aparatlarla dengeleme gerekliğiydi. Saatçiler ise saatlerin sürekli olarak hareket halinde olmasından kaynaklı olarak saatin işleyişini ağır bir şekilde senkronize etmekten çekecek sayısız minik kaymayla birlikte yanlış olarak büyüdüğünü düşünmekteydi.

Yapılan araştırmalarla birlikte tourbillon’in saat işlevi üzerinde asgari bir etkisi olduğunu ortaya çıkarttır. Tarihten kalan bireysel saatler, yapılarının ve üretimlerinin doğası gereği pek güvenli değildi. Saat ustaları ise geliştirdikleri doğru mekanizmalarla tourbillon’i tarihin tozlu sayfalarına bıraktı.

Tourbillon köşeye atılmaması gereken önemli bir mekanizmadır. Olabildikçe hassas ve ayrıntılı işlenmesi saat ustalarının ne denli başarılı olduğunu somut kanıtıdır. Saatçiler daha yeni nesil sistemlere benzeyen mekanizmaları üretmiş olsa da tourbillon mekanizmalı saatleri üretmeye devam etti. Lüks saat şirketleri ürettikleri bu saatleri gelir grubu yüksek olan kişi ve ailelere sattı. Günümüzde de bu alışveriş gerçekleşmeye devam etmektedir ancak yok denecek kadar seyrektir.

Tourbillon Saat Nasıl Alınabilir?

Hugo Boss HB1513665 Erkek Kol Saati‘’Tourbillon saat nedir?’’ sorusunun yanı sıra birçok saat sever tourbillon saatleri alıp, alamayacağını da merak etmektedir. Bu tarz saatlerin son derece ciddi mevzular olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Günümüzde koleksiyoncular da dahi bulabilmek son derece zordur. Keza bulunsa da yüksek fiyatlardan satılmasından kaynaklı temin edebilmek güçtür.

Yadigar olarak dedelerden kalan bir tourbillon saat olduğunu varsaysak bile son derece hassas bir mekanizmaya sahip olması sebebiyle kusursuz şekilde muhafaza edilmelidir. Hiç beklenmedik anda gelen küçük bir darbe dahi tüm mekanizmayı dağıtabilmektedir.

 

Hugo Boss HB1513665 Erkek Kol Saati model ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

Tourbillon Saat Fiyatları Ne Kadar?

Michael Kors MK8710 Erkek Kol SaatiGünümüzde her bütçeye uygun olan saat modellerine erişebilmek son derece mümkünken tourbillon saatlere ulaşmak oldukça zordur. Ancak görsel tasarımı ve işleyiş açısından tourbillon oldukça şık bir saattir. Günümüzde tourbillon saat görevini görmesinden çok antika ürünü olarak bulundurulmaktadır. Bu sebeple satın almak son derece yüksek gelir grubuna hitap edeceği gibi temin edecek adresi bulmakta zor olacaktır.

 

Michael Kors MK8710 Erkek Kol Saati model ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.