Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Safir Cam Nedir? Nasıl Anlaşılır?
01.03.2022

Safir Cam Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Safir Cam Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Safir cam saatlerde de kullanılan cam tiplerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyada bulunan en sert madde, karbonun bir alltropo olan bir elmastır. Elmasın sertlik derece ortalama olarak 10 Mohs’tur. Aynı şekilde elmas gibi safirde de milyonlarca yıl yer altında yüksek basınçtan oluşmaktadır. Safir cam ise 9 Mohs’tur ve elmastan sonra en sert maddedir. Bundan kaynaklı olarak son derece değerlidir.

Safirin bu denli değerli olması ve güçlü olmasından saatlerde payını almıştır. Birçok marka safir camı bünyesinde barındıran kol saatlerini üretip, reyonlara dizmektedir. Uzun ömürlü saatlerin oluşabilmesine zemin hazırladığı gibi darbelere, suya ve çiziğe karşı da ekstra önlem taşımaktadır.

Versace VRSCVERD00118 Erkek Kol SaatiSafir Camın Özellikleri Nelerdir?

Safir camın en önemli özelliği sertliğe karşı son derece dayanıklı olmasıdır. Keza bu özelliğinden kaynaklı olarak saatlerde kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra termal iletkenlik ve yüksek ısı direnci sahiptir. Yüksek ışık geçirgenliği ve optik olarak işleme sayesinde de güçlü bir oluşum sağlamaktadır. Ayrıca birçok yüzeye kaplanma kabiliyetini de bünyesinde taşımaktadır.

Safir Cam Nasıl Anlaşılır?

Safir cam uzun yıllardır saatlerde kullanılmaktadır. Bu camın değerli olmasından kaynaklı olarak piyasada sahte çeşitleri de bulunmaktadır. Sahte safirleri anlayabilmek ise son derece basittir. Evde dahi gerçekleştirebileceğiniz bu işlemde sadece şunları yapmanız gerekir; saatinizin üzerine bir damlı suyu damlatın ve yüzeyinde oynatın. Eğer su damlası dağılmadan camın üzerinde hareket ediyor, kayıyorsa o cam safirdir. Eğer ki kaymıyorsa da o cam safir değildir.

 

Versace VRSCVERD00118 Erkek Kol Saati ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

 

 

Hugo Boss HB1513711 Erkek Kol SaatiSafir Cam Kol Saatlerinde Neden Kullanılır?

Sentetik safir cam kullanan global saat markaları ekstra çizilme ve dayanıklılıkla ön plana çıkmaktadır. Ancak her ne kadar sentetik safir camı kullansalar da orijinal safir cam kadar dayanıklılık sağlamamaktadır. Direk çarpmalar ve olağan darbelere karşı safir cam ekstra bir önlem sağlamaktadır. Maliyetinin yüksek olmasından kaynaklı olarak üst düzey saat modellerinde kullanılmaktadır.

Safir Camlı Kol Saati Fiyatları Ne Kadar? 

Safir camlı kol saati fiyatları ortalama üzerindedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi camın oldukça değerli olması doğrudan maliyetine ve fiyatına da etki etmektedir. Bütçenizi pek zorlamadan safir camlı kol saati almak içinse hizlisaat.com’un yüzlerce farklı saat modellerine göz atabilirsiniz. En önde gelen saat markalarına yüksek düzeylerde ücret ödemeden anında sahip olabilirsiniz.

 

Hugo Boss HB1513711 Erkek Kol Saati ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.