sadsad x
asdasd

Saatte Hangi Kordon Daha İyi?

Saatte Hangi Kordon Daha İyi?

Kol saatlerinde kullanıcıların en çok dikkat ettiği şeylerden bir tanesi kuşkusuz saat kordonları olmaktadır. Birbirinden farklı malzemeden üretilen saat kordonlarındaki bu farklılıklar tercihlerde önemli etkenlerden kabul edilmektedir. Bu bağlamda saat hangi kordon daha iyi sorusuna cevap bulmak isteyen kullanıcılar araştırmalarını yaparak buna göre tercihte bulunmaktadırlar. Bu soruya verilebilecek net bir cevap olmamakla birlikte istenilen tarza göre tercih yapılmasına dair bazı detaylar verilebilir.

 

Saatte hangi kordon daha iyi sorusuna cevap arayan kullanıcılar genel algıda çelik kordonlu saatlerin daha kaliteli olduğunu düşünebilmektedirler; ancak bu bilinen yanlışlardandır. Saatin kordon kalitesi kullanılan malzemeden daha çok bağlantı yerlerine bağlı bir durum olmaktadır. Bu bağlantı yerlerinin yeterli kalitede olması saat tercihinde önemli olmakla birlikte; saat kordonunda kullanılan malzeme tercihi ise genellikle tarza göre belirlenebilir.

 

Çelik Kordon mu Deri Kordon mu Daha Kaliteli?

 

Saat kordonlarında kalite yukarıda da belirttiğimiz gibi kullanılan malzemeden farklı değerlendirilmektedir. Bunun yanında saatler kordonlarında en çok kullanılan iki malzeme olan çelik ve deridir. Bu bağlamda çelik ve deri kullanımı arasında kalite farkını araştıran kullanıcılar hangi tercihte bulunabileceklerini buna göre belirlemektedirler. Çelik ve deri kordon kullanımı saat markaları tarafından en çok tercih edilen ürünler olmakla birlikte bu iki malzemenin kalite standardının yüksek olduğunu belirtmekte fayda olacaktır.

 

Bazı saat markaları tarz açısından çelik tercih kordon kullanırken; bu markaların bazı modellerinde ise kordon deriden üretilmektedir. Her iki malzeme kullanımında da tarz ve uyumluluğa dikkat eden markalardan tercihte bulunan kullanıcılar kullanılan malzemeden çok uyum ve tarza bağlı olarak seçim yapmaları daha sağlıklı olmaktadır.

 

Saatin Kordon Kalitesi Nelere Bağlıdır?

Kol saatlerinde kordon üretimleri birçok farklı materyal üzerinden yapılabilmektedir. Bu materyaller hasır, deri, kumaş, silikon ve çelik olabilmektedir. Her marka tarafından kendine has özellik olarak da kullanılabilen bu malzemelerin kalitesi birbirinden farklı olmakla birlikte saatin kordon kalitesi ise kullanılan malzeme dışındaki etkenlere de bağlıdır. Bu etkenlerden en önemlisi ise saat kordonunun kasa ile bağlantı yeridir. Saat kordonunun kasa ile bağlantı yeri kaliteli malzemeden yapılmamış ise kordonda kullanılan malzemenin kalitesinin bir etkisinden bahsetmek mümkün değildir.

World Axess Bonus Maximum Card Finans Advantage Visa Master Card
Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.