Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Saat Seri Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır?
01.03.2022

Saat Seri Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Saat Seri Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dünya’da yüzlerce farklı saat markası olmasından kaynaklı olarak piyasada birçok orijinal olmayan saatler sürülmektedir. Bu saatlerin herhangi bir resmi kaydının olmamasının yanı sıra ‘merdiven altı’ olarak ifade edilen üretim yöntemlerine sahiptir. Tamamen güvensizdir ve hızla bozulmaktadır. Bu yüzden birçok saat sever aldıkları saatin seri numaralarını sorgulayarak orijinal olup, olmadığı gibi birçok detayı öğrenmektedir.

Saat seri numaraları günümüzdeki birçok çakma saatlerde de bulunmaktadır. Çakma saatlerde bulunan seri numaralar, tüketiciye inandırıcı olabilmesi için sağlanan bir yanıltma sistemidir. Tamamen güvensiz olduğunun altını çizmekte fayda var.

Saat seri numara sorgulama işlemi ise son derece basittir. İlk olarak aldığınız saatin arka kısmı ve yan kısımlarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Genellikle seri numaralar, saatlerin bu bölgelerinde yazılmaktadır. Yazılan seri kodu, saatin markasının resmi web adresine girerek sorgulamasını yapabilirsiniz. Söz konusu sorgulamada saatin nerede üretildiğinden, garantisi süresine kadar birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer ki yazdığınız seri numara web adresinde çıkmıyorsa, aldığınız saat sahte demektir.

Orijinal Saat Alırken Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

https://www.hizlisaat.com/michael-kors-mk5799-kadin-kol-saatiSaat pazarı gün geçtikçe büyümektedir. Bu büyümeyi gören ve bundan nemalanmak isteyen art niyetli kişiler, ‘orijinal’ olarak nitelendiren ancak sahte olan saatleri piyasaya sürmektedir. Merdiven altında üretilen saatler hem insan sağlığına güven yaratmaz hem de bütçenize zarar verir. Bu yüzden saat temin ederken mutlaka güvenilir yerlerden temin etmenizde fayda var. Genel olarak orijinal saat alırken şu kriterleri atlamayın:

-        Saatin Temin Edildiği Yer

Saatler popüler olmasından kaynaklı olarak hemen hemen her yerde satılabilmektedir. Bu yüzden sektörde bilinen güvenilir olan yerlerden temin etmeniz gerekmektedir. Bunun için hizlisaat.com adresini güvenle tercih edebilirsiniz.

MICHAEL KORS MK5799 Kadın Kol Saati ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

 

Skagen SKW2726 Kadın Kol Saati-        Saat Belgelerini ve Faturalarını İnceleme

Orijinal saatlerin kutusu, faturası, garanti belgesi ve çeşitli aparatları bulunabilmektedir. Bu detaylar temin edeceğiniz yerde bulunmuyorsa almamakta fayda var. Ayrıca faturalardaki bilgileri gerekli yerlere girerek teyit etmenizde de fayda var.

-        Saatin Detaylıca İncelenmesi

Sahte saatler, merdiven altı imalatlarda üretildiği için birçok kusuru bulunmaktadır. Bu kusurlar ağırlık, hasar, çizik, çatlaklık ve kayış kalitesi gibi çok basit yöntemlerle öğrenilebilir. Sizlerde saat temin ederken bu kriterlere dikkat etmeyi unutmayın.

Skagen SKW2726 Kadın Kol Saati ürünümüzü satın almak için tıklayın. 

 

Garantili ve Güvenli Alışveriş

Garantili ve güvenli alışveriş için hizlisaat.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın. Tamamen orijinal ve garantili saatlere en uygun fiyat avantajıyla sahip olabilirsiniz. Bu sayede saat alışverişlerinizde herhangi bir kaygı yaşamak zorunda kalmazsınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.