sadsad x
asdasd

Kol Saati Tarih Ayarlama Nasıl Yapılır?

Kol Saati Tarih Ayarlama Nasıl Yapılır?

Kol saatleri günümüzde onlarca farklı alanda kolaylık sağlamaktadır. Günün hangi zaman diliminde olduğumuzu bildirmesinden yanı sıra tarih gibi son derece fonksiyonel özellikleri de bünyesinde barındırmaktadır. Peki, kol saatlerinde tarih ayarlama işlemleri nasıl yapılır?

Kol saatlerinde tarih ayarlama işlemleri son derece basittir. Her analog kol saatinde farklı işlemlerin olma ihtimalinin yanı sıra genel olarak kol saati ayarlama işlemleri şu şekildedir; saniye kol on ikinin üzerinde bulunuyorken, tepe düğmesinin çekiş pozisyonuna getirilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise gün ibresi istediğini yere gelen kadar akrep ve yelkovan saat yönüne doğru çevrilir. Bu işlemleri gerçekleştirmenizle birlikte kol saatinin tarih ayarlama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Dokunmatik Saatlerde Tarih Ayarları Nasıl Yapılır?

Günümüzde analog saatlerin yanı sıra dokunmatik saatlerde azımsanamayacak derecede kullanımı fazladır. Dokunmatik saatlerin genellikle otomatik olarak tarihi ve zamanı ayarladığı görülmektedir. Ancak bazı teknik sorunların gerçekleşmesinden kaynaklı tarih ibresi şaşabilir.

Dokunmatik kol saatlerinin markaları ve modelleri tarih ayarlama işlemlerinde oldukça farklılık gösterdiğini unutmamak gerekir. Ancak temel olarak şu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz; saat görüntüsünün ekrana gelmesiyle birlikte 10 saniye boyunca tuşa basılı tutun. Basılı tuttuğunuzda karşınıza saat ve tarih seçenekleri çıkacaktır. Tarih seçeneğini seçtikten sonra güncel tarih verilerini girin ve ekrana basılı tutun. Yıl seçeneğinden sonra ay ve gün değerlerini de girmeniz gerektiğini unutmayın.

Hangi Saat Modellerinde Tarih Var?

Kol saatleri günümüzde onlarca farklı alanda önemli avantaj sağlamaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte yeni saat çeşitleri de ortaya çıkmaktadır. Bunlardan ilki analog iken diğeri dijitaldir. Analog saatler, klasik saat tasarımına sahip olan yelkovan ve akrepten oluşmaktadır. Dijital kol saatleriyse tamamen teknoloji özellikleriyle donatılmış saatlerdir. Dijital kol saatlerinde istisnasız tarih özelliği bulunuyorken, analog kol saatlerinin tamamında tarih seçeneği bulunmadığını hatırlatmakta fayda var.

En Uygun Fiyatlı Tarihli Kol Saati Fiyatları Ne Kadar?

En uygun fiyatlı kol saatlerine ulaşmak için hizlisaat.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Analog başta olmak üzere dijital ve akıllı saat modelleriyle sadece tarih özelliğiyle değil, onlarca farklı özelliğe sahip saatlere en uygun fiyat garantisiyle ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz tasarım ölçülerinde bileğinizi şıklaştıracak saatler için hizlisaat.com.

 

World Axess Bonus Maximum Card Finans Advantage Visa Master Card
Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.