sadsad x
asdasd

Analog Saat Mekanizması Nedir?

Analog Saat Mekanizması Nedir?

Analog saat mekanizması nedir sorusunun cevabı saat sever birçok kişi tarafından merakla araştırılmaktadır. Analog saatler günümüzde hiç yabancı olmadığımız modellerden birisidir. Her ne kadar dijital saatler daha popüler olsa da analog saatler günümüzde de popülerliğini yitirmemiştir.

Analog saatler hiç yabancı olmadığımız saat çeşididir. İlk olarak geçmişe dönün ve ilk öğrendiğiniz saati hatırlamaya çalışın. Daha çok ‘’geçe, kala’’ gibi kelimelerin sıklıkla kullanıldığı saat tasarımıdır. Saatin görünümü dijital olmaması ve manuel olarak ayarlanmasından kaynaklı ‘’analog’’ ismini almaktadır.

Analog saatlerin kadranın sayılar, akrep ve yelkovan vardır. Analog saat terimlerinin çıkış amacı dijital göstergeli saatlerden ayrılabilmektedir. Yani öncesinde analog saatler doğrudan ‘’saat’’ olarak adlandırılmaktaydı, dijital göstergeli saatlerin piyasalara girmesiyle birlikte isimleri ‘’analog saat’’ olarak zamanla değişmiştir.

analog saat mekanizması nedir

Saat Mekanizması Nasıl Çalışır?

Saat mekanizmalarının komplike bir yapıya sahip olduğu söylenebilir saat üreticileri, saatin dış görünüşünden daha fazla mekaniğin işlem kabiliyetine bakmaktadır. Analog saatlerde çarkların ve birden fazla parçanın birbirleriyle eşsiz bir uyum içerisinde hareket etmesi sayesinde akrep ve yelkovan hareket edebilmektedir.

Mekanizmalarda kaliteyi belli eden detaylar hassasiyet, dayanıklılık, konforlu kullanım, sapma hassasiyettir. Salt saati kontrol etmek amacıyla basit mekanizmalı ve daha az maliyetli kol saatlerini tercih edenlerin olmasıyla saatin mekanizmasına ve işçiliğine de oldukça önem veren saat tutkunlarının sayısı hayli fazladır.

Analog Saat Fiyatları

Analog saat modelleri oldukça geniştir. Onlarca farklı model çeşidinin bulunması beraberinde farklı fiyat seçeneklerini de getirmiştir. Birçok marka özelliklere, üretim maddelerine ve işçiliklerine karşı fiyat belirlemektedir. Sizlerde en uygun fiyatlı analog saat modellerine ulaşmak için hizlisaat.com adresini ziyaret edebilir, dilediğiniz saate hızlı kargo avantajıyla sahip olabilirsiniz.

World Axess Bonus Maximum Card Finans Advantage Visa Master Card
Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.