sadsad x
asdasd

Tansiyon Ölçen Akıllı Saatler Nasıl Çalışır?

11 Ocak 2022

Tansiyon Ölçen Akıllı Saatler Nasıl Çalışır?

Akıllı cihazların hayatımızın bir parçası haline geldiği günümüzde, akıllı cihazlarımız olmadan yaşamanın ne kadar zor olduğunu bir hayal edin. Başta iletişim ve eğlence olmak üzere birçok ihtiyacımızı karşılayan akıllı cihazlar, teknolojinin gelişmesiyle sağlık durumlarımızla ilgili ölçümler de yapabilir hale gelmiştir. Anlık olarak tansiyon ölçebilen hatta EKG çekebilen akıllı saat modelleri teknolojinin gelecekte neler yapabileceğinin sadece bir ön gösterimi niteliğindedir. Şimdi bile, sağlık durumlarımızla ilgili ölçümler yapabilen bu akıllı saatlerin ölçüm birimleri oldukça gelişmiş durumdadır ve en doğru sonucu verebilmektedirler.

Sağlığımız her zaman en çok önem verdiğimiz değerlerimizin başında gelmektedir. Hele belirli bir yaşı geçip kronik hastalıklarla tanıştığımız dönemler başladığında çoğu insan ömrünün geri kalanını umutsuzca hastalığıyla savaşarak geçirmek zorunda kalır. İşte bu gibi durumlarda üstün fonksiyonlara sahip akıllı saatler gerçekten hayat kurtarıcı birer cihaz vazifesini görmektedir. Günün her saati bileğinizde takılı olan ve birçok üstün özelliğe sahip akıllı saatlerde, gelişen teknolojinin eseri olarak tansiyon ve nabız ölçme, oksijen seviyesi ve EKG gibi özellikler de bulunabilmektedir. Piyasada çok az sayıdaki saat bu gibi üstün özellikleri doğru bir şekilde ölçme özelliğine sahiptir. Ölçüm yapabilen modellerde, hata payı genellikle yoktur ve sensörleri çok gelişmiştir. Bu tip üstün sensör kapasitesine sahip akıllı saat modellerinin arasında en yaygın olanı tansiyon ölçen akıllı saatlerdir. Tansiyon ölçen akıllı saat modelleriyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi sizin için yazdık.

Kan Basıncı (Tansiyon) Ölçen Akıllı Saatler

Kan basıncı dengesizliği yani tansiyonu olan hastalar için, tansiyonun devamlı kontrol altında tutulması can sıkıcı bir durum olabilir. Sürekli olarak yakınında tansiyon ölçüm cihazı bulundurmak zorunda olan bu kişiler, çoğunlukla tansiyonlarını istedikleri gibi takip edemediklerinden şikayet ederler. Bu durumda, tansiyon hastalarına alınabilecek en kıymetli hediye tansiyon ölçme özelliğine sahip akıllı saatler olacaktır. Piyasadaki bütün tansiyon ölçen akıllı saatler kesin sonuçlar vermeyebilir. Bazı uygun fiyatlı satılan akıllı saat modellerinin kan basıncı ölçen sensörlere sahip olması, bu sensörlerin üstün kalite olduğu anlamına gelmez. Bu sebeple, sağlık gibi hayati bir konunun faktörlerini ölçme özelliğine sahip akıllı saat modelleri arasından seçim yaparken, mutlaka dünyaca ünlü markalar arasından seçim yapmanız gerekir. Özellikle Samsung Galaxy serisi akıllı saat modelleri fonksiyonellik bakımından üst kalite performans sunarlar. Tansiyon ve nabız ölçmenin yanında, EKG özelliği de bulunan bu saatler, kan basıncı monitörleriyle her zaman en doğru sonucu vermek üzere tasarlanmışlardır.

tansiyon ölçen akıllı saat

Tansiyon ve Nabız Ölçen Saat

Tansiyon ölçen akıllı saat modelleri kan basıncını doğru şekilde ölçebilen sensörlere sahiptirler. Bu sensörler dünyaca ünlü markalarda üstün kalite performans gösterebilirler. Özellikle bu modellerin tercihinde, kan basıncı ve nabız gibi birimlerin ölçümü kesin olarak yapılabilir. Aynı zamanda uyku ve egzersiz takibi özelliklerine de sahip olan bu tür tansiyon ölçen akıllı saat modellerinde, sağlığınızı korumak ve takip etmeniz için bütün ayrıcalıklar size sunulmuştur. Özellikle 50 yaş üstü kişilerde, tansiyon ölçen akıllı saat modelleri, günlük rutini dengede tutmak için hayati öneme sahiptir. Ayrıca piyasada, 50 yaş altındakiler için özel olarak üretilmiş tansiyon ölçen akıllı saatlerden bulmak da mümkündür. Akıllı saatlerin en sevilen özelliklerinden biri de nabız ölçme yetenekleridir. Nabız ölçüm sensörü, çoğu akıllı saat modelinde bulunabilir. Nabız ölçen akıllı saatlerin sensörleri de, yine kalitesine göre değişmekle birlikte genellikle kesin sonuç verirler. Bu gibi yaşamsal fonksiyonlarınıza gereken önemi vermek için, akıllı saat tercihinizi mutlaka üstün kalite parçalardan üretilmiş saatlerden yapmanız gerekir. Aksi takdirde ölçeceğiniz hatalı bir sonuç, yanlış bir teşhise sebep olabilir.

Tansiyon Ölçen Saat Markaları Nelerdir?

  • Samsung Galaxy Watch3

Üst düzey sensör performansına sahip bu model; tansiyon ölçme, nabız ölçümü, vücut sıcaklığı, oksijen seviyesi ve EKG gibi bütün hayati fonksiyonları takip edebilme gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca klinik sınıf bir kan basıncı monitörü de olan akıllı saatinizle, ayda bir kez kan basıncınızı kalibre ederek her zaman doğru sonuçlar aldığınızdan da emin olabilirsiniz. Kalp atış hızınızda bir düşme yaşandığında sizi uyaran bir zekâsı olan akıllı saat, ayrıca sert bir düşme durumunda acil servisi arayabilecek bir düşme algılama yeteneğine de sahiptir.

  • Samsung Galaxy Watch Active2

Tansiyon ve nabız ölçümü, oksijen seviyesi, EKG, düşme algılama ve nabız düştüğünde sinyal verme özelliklerinin yanında daha şık ve zarif bir tasarıma sahiptir. Tarzını da önemseyenler için benzersiz bir akıllı saat modelidir.

  • Heart Guide BP Watch (Omron’dan)

Omron’un ödüllü giyilebilir kan basıncı ölçüm cihazı, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından klinik olarak onaylanan tek giyilebilir kan ölçüm cihazıdır. Ayrıca, nabız ve uykunuzu da ölçerek fiziksel aktivitenizi takip etmeye de yardımcı olur. Tansiyon ölçen akıllı saatler arasında en kesin sonucu veren ve en güvenilir cihaz budur.

  • 4FITFORT Fitness Takipçisi

50 yaşın altındakiler için üretilmiş FITFORT akıllı saat, tam olarak tansiyon ölçmese de kan ban basıncı trendiniz hakkında size bilgi verir. Sonuçlar bir kan basıncı monitörüyle karşılaştırıldığında birbirine oldukça yakın oldukları görülür.

  • HalfSun Fitness İzleyici

Uygun fiyatlı bir tansiyon ölçen akıllı saat modeli arıyorsanız, HalfSun Fitness tam aradığınız modeldir. Tansiyon ölçümü için sensörü kalitelidir ve kesin sonuç verme yeteneğine sahiptir. Aynı zamanda nabız, uyku ölçümü ve hareket takibi imkanı da sunan akıllı saat, yaşamsal fonksiyonlarınızı takip ederek sizi sportif olmaya yönlendirir. Tansiyon ölçümünün kesin sonuç vermeyi koruması için, ayda bir kez kan basıncı monitörüyle karşılaştırılması gerekir.

  •  YAMAY Akıllı Saat

YAMAY, 50 yaşın altındakilerin kan basınç trendleri hakkında fikir sahibi olabileceği bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda diğer üstün kalite özelliklere de sahip olan akıllı saat, günlük rutinine bir de kan basınç değerlerini eklemek isteyenler için idealdir.

World Axess Bonus Maximum Card Finans Advantage Visa Master Card
Verified by Visa Rapid SSL Master SecureCODE Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.