Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Kapat
Filtre

Saat Kordonu

Saat kordonları, saat kasasını iki taraftan birleştirerek saatlerin bileğe takılmasını sağlar. Uç kısımlarında yer alan mekanizma sayesinde ayarlanabilir ölçüler sunan saat kordonları, kol saatinin modeline ve markasın göre farklı renk, desen, uzunluk ve malzeme seçenekleri barındırırlar. Bir saatin tarzını belirleyen en önemli undur, saatin kordonudur. Kayış da denebilen saat kordonları, herhangi bir saat kasasını sportif, klasik, şık hale getirebilmektedir. Kullanıcılar, kol saatlerini seçerken ilk baktıkları yer saat kordonlarıdır. Saat kordonlarının rengi ve stili, kol saatinin genel havasını değiştirebilmektedir. Bazı markalar, aynı kasa için farklı türde saat kordonu seçenekleri de sunmaktadır. Değiştirilebilir saat kordonları olan kol saatleri, kullanıcıların saati baştan sona yenilemek yerine yalnızca kordonunu yenileyerek yepyeni bir tarza kavuşmasına yardımcı olan ürünlerdir.

Saat Kordonu Modelleri

Saat kordonu modelleri, markalara göre farklılık göstermektedir. Kullanıcılar eskiyen, bozulan saat kordonlarını yenileriyle değiştirebilmek için kullandıkları saatin markası ve modeline uygun saat kordonu seçmek zorundadırlar. Aksi takdirde kol saati ve kordon arasında uyum yakalamak imkansızdır. Her kol saati, kasa ölçüsü ve modele göre farklı uzunluk ve kalınlıkta saat kordonuna ihtiyaç duyar. Çelik, hasır, deri, kumaş veya silikon saat kordonları, aynı marka ürünler içerisinde genellikle değiştirilebilmektedir. Burberryi, Emporio Armani, Diesel, Guess gibi markalar, kullanıcılarına saat kordonlarını diledikleri gibi seçme şansı tanıyan markalar arasındadır.

Saat Kordonu Fiyatları

Saat kordonlarının fiyatları, üretildikleri malzemeye göre farklılık gösterir. Çelik kordonlar, pahada en ağır saat kordonlarıdır. Silikon, kumaş ve deri kordonlar ise çelik kordonlara göre daha uygun fiyatlıdır. Ünlü markaların en ucuz saat kordonları hizlisaat.com’da kullanıcılara sunulmaktadır.

Saat Kordonu Nasıl Ayarlanır?

Saat kordonları, uç kısımlarında bulunan mekanizmalar sayesinde kullanıcıların bileklerine göre ayarlamasına olanak tanır. Saat ne bol ne çok sıkı olacak şekilde kordon mekanizması sayesinde kullanıcının istediği sıkılığı sağlamasına yardımcı malzemelerdir. Kordon üzerinde bulunan delikler, bilek boyuna göre ayarlanabilir saat kordonlarının kolayca takılabilmesini sağlar.

Saat Kordonu Uzunluğu Ne Kadar Olmalı?

Kol saatleri bileğe oturması gereken aksesuarlardır. Çok bol olması durumunda el üzerindeki deriye zarar verebilir veya çok sıkı olması durumunda ciltte hasar oluşturabilirler. Kordon uzunlukları, kullanıcıların bilek ölçülerine göre ayarlanmalı ve ideal sarma oranı bulunmalıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.